Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS FeedSosyalleş – Canlı Sohbet Hattı

| Sohbet Hatları | 19 Ocak 2018

İnsanlar arasında dış dünyada en önemli etken doğru ve etkili iletişim kurabilmektir. Muhtemelen sizi buraya, canlı sohbet hattına getiren sebep de, iletişim açlığı. Konuşma yetimizin hepimizde belirli bir yaşa kadar gelişmiş olduğu gerçeğinin dışında, sadece konuşabilme yetisinin değil artık düzgün ve karşıdakinde etki bırakacak şekilde konuşmak günümüz dünyasında oldukça önem verilen bir yetenektir. Çünkü hem iş dünyasında, hem arkadaş dünyasında, hem aile içerisinde hem de özel yaşantıda karşılıklı anlaşabilmenin en önemli yolu etkili bir sohbet süreci geçirilebilmesine bağlıdır. Sadece işte başarılı olmak yetmiyor sevgili canlı sohbet hattı kullanıcıları. Utangaç, içe dönük, asosyal insanın şansı yok! İnsanlarla iyi ilişkiler kurmak, sevilen, aranılan biri olmak artık birinci koşul. Bunun da birkaç yolu var. İşte yapmanız gerekenler:

 

* Pratik yapın: Benzinciden kasiyere, garsondan komşunun oğluna herkesle konuşun. Eğitim, statü ve yaş açısından kendinize benzemeyenlerle hatta canlı sohbet hattında muhabbet edin.

 

* Okuyun: Gazete ve dergilerle yetinmeyin. İlaç prospektüsünden yemek kitabına, çok çeşitli şeyler okuyun. Oralardan öğrendiklerinizle ilginç sohbetler başlatabilirsiniz.

 

* Kendinizi zorlayın: Bir muayenehanede ya da kokteylde insanlarla konuşmaya çalışın. Davetleri kabul edin. Kendiniz davet verin.

 

* Genel kültürünüzü artırın: Örneğin en çok sevilen TV dizisinin birkaç bölümünü izleyin. Yılın moda renklerini öğrenin. Yahya Kemal ve Yılmaz Erdoğan’dan birer şiir ezberleyin.

 

* Günlük tutun: Duyduğunuz fıkraları, şahit olduğunuz komik ve ilginç olayları, okuduğunuz özlü sözleri, konser izlenimlerinizi, açtığınız telefonları yazın.

 

* Aynada kendinizle konuşun: Uzaylılardan, vizyondaki bir filme, trafik sorunundan küreselleşmeye bir konu seçip aynada kendinize anlatın.

 

* Ufkunuzu genişletin: Yapmadığınız şeyleri yapın; suşi yemek, pinpon oynamak, resim yapmak, bisiklete binmek gibi…

 

* Dinleyin: Şefiniz migreni olduğunu mu söyledi? Doktorunuz ikiz çocukları mı var? Bunların hepsi küçük sohbet konularıdır.

 

* Kaçının: Küfürlü konuşmaktan, bilimsel laflardan, kaçının. Kendinizi övmeyin.

 

* Tanıştırıldığınız kişiye dikkat edin. Bir iki dakika sonra adını içinizden takrarlayın. Unutmuşsanız; tekrar konuşup, adını sorun.

 

 

 

Leave a Reply

 • CANLI SOHBET NUMARALARI

  by on 12 Şubat 2019 - 0 Comments

  Ağlayan birine gül,inleyen birine sus deme,ağlayana omuz ver,inleyene çare ol; Bu sözün ağırlığı ve içeriği gerçekten de çok önemli tabiki anlayabilen için ...

 • CANLI SOHBET NUMARALARI

  by on 10 Mart 2019 - 0 Comments

  Empati;empatinin önemi hayatımızda aslında çok büyüktür ve her birimizinde bu bilinçle yaşamımıza devam etmemiz gerekmektedir. Empati kurabilmenin önemi ve ...

 • CANLI SOHBET NUMARALARI

  by on 12 Mart 2019 - 0 Comments

  İş dünyası; günümüz iş dünyası büyük bir karmaşa gerçekten de. Fazlasıyla gelişen teknoloji,kalabalıklaşan nüfus ve ihtiyaca yönelik çok farklı tarzda iş da...

 • SOHBET HATLARI

  by on 23 Ocak 2019 - 0 Comments

  İlişkilerde iyi iletişim kurabilmenin önemi; evet hayatımızın her alanında iletişim kurarız peki bunun iyi yada kötü olmasının bir önemi var mıdır? elbette ...

 • Sevmek

  by on 6 Nisan 2019 - 0 Comments

  Denizi seviyorsan dalgaları da seveceksin.Korkarak yaşarsan,hayatı yalnızca seyredersin.Hayatın acı ve tatlı bir çok yanları vardır.Gülü seviyorsan dikenler...